iPhone 4S ve Batarya Problemi

Posted by admin on 03 Kasım 2011 in Apple, Eleştiri |

Aslında Apple?ın yeni ürünlerin çıkar çıkmaz Türkiye pazarında satılmaması bazen iyi de olabiliyor. Yeni iPhone?un çıkmasından daha çok uzun bir süre geçmeden bataryanın çok hızlı bitmesi gibi sıkıntılar bloglara düşmeye başladı. Apple geçtiğimiz günlerde bu konuya açıklık getirdi ve hatayı kabullendi. Zaten beklenenin altında bir pil ömrüyle herkesi şaşırtan iPhone 4S bir de bu sıkıntıyla nerdeyse günü tamamlayamaycak bir cihaz haline gelmişti.

Apple?dan yapılan açıklamaya göre sorunun donanımsal değil yazılımsal yani iOS5?te olduğu yönündeydi. Yakın bir zamanda da bir güncelleme yayınlayarak bu sıkıntıyı ortadan kaldırmayı planladıklarını söylediler. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra da yeni güncelleme iOS5.0.1 developers için yayınlandı.

iOS5.0.1 sürümüyle gelecek olan başlıca güncellemeler:

Pilin çabuk bitmesine neden olan sıkıntıların çözüldüğü.
iPad için multitasking özelliği tekrar eklendi. (Nedeni açıklanmadan iOS5?ten çıkartılmıştı)
….

PS: Eğer sizde iPhone?unuzda batarya sıkıntısı yaşıyorsanız 2 farklı yöntem önerebilirim.
Kişilerin(iCloud, MobileMe, Google vs) birbirleriyle karışmasından meydana gelen bir sıkıntı bataryayı ciddi miktarda yediğini kaydetmiş bazı iPhone 4S kullanıcıları. Çözüm olarakta tüm kişiler listesini silip tekrar yüklemenin batarya sıkıntısını çözdüğünü söylüyorlar. Bence denemekten zarar gelmez.
Diğer bir çözüm olarakta Time Zone Settings kısmını resetlemek olduğu şeklindeydi.

Bu konuda yeni bilgiler edindikçe sizlerle paylaşıyor olacağım.

Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © 2010-2019 Teknoloji Bakış Açısı All rights reserved.
Desk Mess Mirrored version 1.9.1 theme from BuyNowShop.com.