İnternette bir dönem sona erdi, Explorer kullanımı %50′nin altına düştü

Posted by admin on 07 Kasım 2011 in Apple, Genel, Google, Windows |

Son 10 yıldır internet tarayıcıları arasında açık ara en çok kullanılan İnternet Explorer Ekim ayı itibariyle küresel kullanımı %50′nin altına düştü. Daha çok değil iki sene önce %70 gibi rakamlara sahipti. Google’ın Chrome’u ve akıllı telefonların ve tabletlerin devreye girmesiyle bu %70′lik pazar payı hızlı bir şekilde düşüşe geçti.

İnternet Explorer hala masaüstü tarayıcıları arasında pazar payı olarak %52 ile liderliğini sürdürüyor. Fakat masaüstü tarayıcıları web trafiğinin %94′lük bir kısmını oluşturuyor geri kalan %6 ise mobil telefonlardan ve tabletlerden geliyor. İnternet Explorer’ın mobil cihazlarda kullanımı da o kadar azaldı ki bu %52′lik oranı %49′lara kadar indiriyor. Windows’un yeni mobil işletim sistemi Windows Phone 7 mobile pazarında İnternet Explorer’ın kullanımını artıracağa benzesede artık %50 barajını geçmesinin zor olduğunu düşünüyorum.

 

Etiketler:, , , , , ,

2 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © 2010-2019 Teknoloji Bakış Açısı All rights reserved.
Desk Mess Mirrored version 1.9.1 theme from BuyNowShop.com.