Turkcell iPhone 4 Satıyor ama Desteğini Vermiyor!

Posted by makyuz3 on 21 Kasım 2010 in Eleştiri |

iPhone 4 Türkiye’de ki satışına başladı. Turkcell ve Vodafone tarafından getirilen iPhone 4 ler yok satıyor. Turkcell bundan önce ki iPhone’da da (iPhone 3GS) yaşadığı sıkıntıyı yine yaşadı. Arz talebin yine altında kaldı. Sonuçta ellerinde geçen seneki satışlardan. veriler mevcut iken yine böyle bir duruma düşmeleri bence bu işi planlıyanlarda.

Yaklaşık 11 senedir Turkcell müşterisiyim ve son 7 senedir de Turkcell First Class/Turkcell Platinum gibi servislerinden faydalınıyorum. 2 senedir de demek ki diğer operatörlerin bana daha fazlasını veremeyeceğini düşündüm ki operatörümü değiştirmedim. Geçen sene Turkcell’den 18 ay kontratlı olarak almış olduğum iPhone 3GS’yi daha taksitleri bitmeden değiştirmeye karar verdim. Ama yeni iPhone’a kavuşmak okadar da kolay olmadı. Daha kontratımda 6 ayım olduğu için yeni bir kontrat yapma lüksüm yok. Ki zaten yapmak zorunda bırakıldığımız kontratların uzunluğu (iPhone 3GS için 18 aydı iPhone 4 için min. 24 ay) daha sonra elimizi kolumuzu bağlıyor. Her sene Apple firması yaz sonuna doğru yeni telefonunu çıkartıyor ve Ekim ayı gibi de Türkiye’de satişa sunuluyor. Bu kontratların bağlayıcılıklarından dolayı yeni çıkan telefonu kontratlı bir şekilde alamıyorum. 805 avroyu ödemekten başka şans birakmıyorlar bana. Neyse gelelim işin asıl ciddi derecede komik olan diğer boyutuna. First Class servisini arayıp 1 adet iPhone 4 almak istediğimi belirttim orada ki bayan son derece nazik bir şekilde ankara ilinde iPhone 4 stoklarında sorun olduğunu belirtti ama kendisi 2-3 gün uğraştı ve bana bir adet iPhone 4 ayarladı. Tabi benim ilk sorum iPhone 4′te kullanılan eskisine göre daha küçük boyutlarda olan microSim kartın telefon ile birlikte gelip gelmeyeceğiydi. Bunun için de olumlu yanıtımı aldım ve beklemeye başladım. 1 gün kala nedense içime bir kurt düştü ve tekrar aradım Turkcell’in First Class servisini ve bir kez daha teyit ettim telefona çıkan bey ile microSim kartın yarın elime ulaşması planlanan teslimata dahil olduğunu. Turkcell’in bu özel hizmet ekibi oldukça düzgün çalışıyor anlaştığımız gibi saat sabah 10:30′da geldiler ellerinde bir adet pos cihazıyla. Ama bir eksik vardı microSim getirmemişlerdi. Getiren kuryeye sorduğumda onların Turkcell’e taşeron çalıştıklarını ve Turkcell’in kendilerine bana ulaştırmaları için bir Sim kart vermediklerini söyledi ve gitti. Ödemiş olduğum 1557 TL vardı ama elimde ki telefonu kullanamıyordum. Kos koca Turkcell benim hatırlatmalarıma rağmen en önemli şeyi microSim kartı unutmuştu. Daha sonra Turkcell’i aradım ve çıkan beye durumu izah ettim zaten geçmiş kayıtlardan kolaylıkla sizin durumunuzu görebiliyorlar. Kendisi bu durumun normal olmadığını fakat Turkcell’in elinde yeterli miktarda microSim bulunmadığından gönderilen iPhone’ların sim kartsız gönderildiğini söyledi bana. Peki şimdi napıcaz dediğimde TİM(Turkcell İletişim Merkezi)’lerde belki buluna bileceğini söyledi bana. Ankarada 5 adet TİM gezdikten ve hala sim kartıma kavuşamadıktan sonra son bir kez daha aradım Turkcell’i ve bana o zaman beklemem gerektiğini ve yeni microSim kartlar ellerine gelince bana göndericeklerini söylediler.

İşin komik olan yanı sen iPhone’u Amerika’dan ithal ediyorsun sayısına kadar sen belirliyorsun siparişi verirken ama bu sayıya yetecek kadar microSim üretmiyorsun. O zaman bu telefonu neden satıyorsunuz bizi de böyle madur ediyorsunuz!!

Sonuçta ben de kendimi forumlara vurdum ve normal sim kartlarımızı da kesince microSim olarak kullanabiliyormuşuz. Bunun üzerine gittigidiyor sitesinden bir adet sim Card Cutter denilen normal sim kartı microSime çeviren yani kesen bir alet sipariş ettim. Kargo ile birlikte yaklaşık 24 TL gibi bir maliyeti oldu bana ve telefonu aldıktan 7 gün sonra kullanmaya başlıya bildim. Bu arada Turkcell hala bana her hangi bir dönüş yapmadı bakalım ne zaman beni arayıp microSiminiz hazır diyecekler…

Etiketler:, , , , ,

2 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © 2010-2019 Teknoloji Bakış Açısı All rights reserved.
Desk Mess Mirrored version 1.9.1 theme from BuyNowShop.com.